Responsive Tasarım Nedir?

Responsive tasarım, bir web sitesinin tüm cihazlarla (masaüstü, tablet, telefon, laptop) uyumlu tasarımda olması halidir. Günümüzde akıllı telefonların yaygınlaşmasından ötürü her web sitesi için responsive tasarım şart olmuş durumda. Google'da son yaptığı çalışmalarla birlikte responsive tasarıma sahip olmayan web sitelerini üst sıralara çıkarmayacağını belirtti.

Responsive Tasarım'ın Önemi

Günümüz teknolojisinde akıllı telefonlar çok yaygın kullanılmakta. Eskisi gibi internet sitelerine sadece masaüstü veya laptoplardan giriş sağlanmıyor. Hatta güncel verilere göre internet sitelerine %50 oranında akıllı telefonlarla bağlanıyoruz. Bu böyle olunca responsive tasarım hayati bir öneme sahip oluyor. Responsive olmayan tasarımlardaki sitelere akıllı telefonlarımızdan giriş yaptığımızda geniş bir ekran bizi karşılıyor. Bir yazıyı veya bir detayı görmek için ona yakınlaşmamız gerekiyor. Fakat responsive tasarımlı web sitelerinde görünüm akıllı telefonların çözünürlüklerine göre tasarlanmış olarak geliyor. Buda ziyaretçinin istediğini rahat bir şekilde almasını sağlıyor. Ayrıca ziyaretçi özel bir gayret sarfetmeden akıllı telefon uygulamalarıymış gibi internet sitesinde dolaşabiliyor. 

Responsive Tasarım

Ayrıca Google'da üst sıralara oynamak için responsive tasarım şart. Google bunu çok önemli bir kriter olarak görüyor. Hatta Google son yaptığı çalışmayla birlikte web site sahiplerine mobil cihazlarla uyumluluğunu test etmesini sağlayan bir sistem geliştirdi. TEST'i görmek için tıklayınız.

 

ÖZET

Eğer bir yazılımcı veya web site yaptırmayı düşünen bir kişiyseniz kesinlikle web sitenizi responsive tasarım şeklinde yapın veya yaptırın. Çünkü web sitenizi ziyaret edecek kişilerin %50'si akıllı telefonlardan giriş yapacak. 

 

Eğer kaliteli responsive tasarım yapacak bir yazılım şirketi arıyorsanız, Tasarım Soft'a gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz. Hemen Responsive Tasarımlı bir siteye sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin. 

Tel : (506) 055 33 58

E-Posta : info@tasarimsoft.com 

Teklif İstemek İçin : Web Site Yaptırmak İstiyorum!

tasarimSoft Ekibi

Tasarım Soft, Freelance (Home Ofis) çalışma mantığıyla kurulmuş bir yazılım geliştirme topluluğudur. Her geçen gün gelişmekte olan tasarımSoft, müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için çaba göstermektedir. Konusunda uzman bilgisayar mühendisleri tarafından ürettiğimiz yazılımlarımızla güven vermekteyiz.

Freelance yapısı sayesinde müşterilerine en uygun fiyatı ve kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Hedefe odaklı, kuruma özgü tasarımlar, yaptığınız işleri en iyi şekilde anlatan websiteleri yaparız.

Firmanızın her cihaz tarafından hızla erişilebilmesine sağlayacak Mobil Duyarlı Responsive) Web Siteleri gibi sistemler ile sizleri daha tanınır ve kolayla ulaşılabilir hale getiriyoruz.

Neler Yapıyoruz?

- Profesyonel Web Siteleri (Kurumsal, Kişisel, e-Ticaret, Otel Rezervasyon, Haber Siteleri vb.)
- Grafik Tasarım
- Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
- Logo Tasarım
logo
Referanslarımıza gözatmak için tıklayınız

Bizimle iletişime geçmek için tıklayınız